Jakie są korzyści spożywania ziemi okrzemkowej?

Ziemia okrzemkowa nazywana jest także diatomitem. Jest ona skałą organogeniczną składającą się z pancerzyków jednokomórkowych glonów, czyli okrzemek. W naszym organizmie rurkowate okrzemki zachowują się jak takie gąbki wychwytujące wszelkie zanieczyszczenia i toksyny. Tę ich bardzo korzystną cechę wykorzystuje bardzo wiele osób. Okazuje się, że regularne stosowanie ziemi okrzemkowej przynosi całą masę korzyści.

Przede wszystkim spożywcza ziemia okrzemkowa oczyszcza nasz organizm. Usuwa szkodliwe dla nas bakteria czy nawet pasożyty z układu pokarmowego. Nawet pozwala na pozbycie się metali ciężkich. Oczyszczenie organizmu z toksyn i złogów w bardzo krótkim czasie potrafi przynieść wymierne korzyści. Osoby, które zdecydowały się na picie ziemi okrzemkowej, mówią o wyraźnej poprawie samopoczucia, wyglądu skóry i włosów, większej odporności na stres, a nawet lepszej kondycji. Takie oczyszczenie pozwoli także na zgubienie kilku kilogramów. Detoksykacja to jednak nie jedyny pozytywny skutek działania diatomitu.

Ma on bardzo dobry wpływ także na układ krwionośny. Pomaga w regulowaniu poziomu cholesterolu we krwi, w regulacji ciśnienia krwi, może nawet zapobiegać chorobie wieńcowej. Ściany naczyń krwionośnych zostają wzmocnione.

Ogromny wpływ ma ziemia okrzemkowa także na układ kostny, dlatego szczególnie polecana jest osobom cierpiącym na osteoporozę. Diatomit nie tylko wzmacnia kości, ale ponadto łagodzi bóle kręgosłupa, nawet bóle stawów i pomaga w przypadku dolegliwości związanych z artretyzmem. Leczy ponadto choroby zębów i dziąseł.

Ziemię okrzemkową można ponadto stosować w leczeniu zapalenia oskrzeli.

Powinny na nią zwrócić uwagę osoby borykające się z różnymi schorzeniami skórnymi, takimi jak łuszczyca, trądzik, owrzodzenia, oparzenia, czyraki.

Ziemię okrzemkowa można stosować na różne sposoby. Najczęściej przygotowuje się roztwór do picia. Jest to najwygodniejsza i najbardziej wszechstronna forma spożycia diatomitu. Można go jednak używać jako peelingu do skóry, co pozwoli na złuszczenia skóry i usunięcie martwego naskórka. Sprawdzi się także jako pasta do zębów. Zawsze trzeba sprawdzić na opakowaniu, czy kupujemy spożywczą ziemię okrzemkową.

Jest to produkt wykorzystywany w wielu dziedzinach. To naturalny środek przeciwpasożytniczy dla zwierząt, chroni rośliny przed wirusami, stosowany jest w gospodarstwach w wielu celach.

Zaleca się stosowanie 1-2 łyżek stołowych dziennie. Ziemię można rozpuścić w wodzie czy soku. Na początku warto zacząć od mniejszych dawek, np. 0,5 łyżeczki, aby nie dopuścić do jakiejś nagłej reakcji, np. przeczyszczenia.

Nie ma przeciwwskazań w stosowaniu ziemi okrzemkowej i nie stwierdzono do tej pory żadnych skutków ubocznych. Jest to bardzo bezpieczny, naturalny produkt.

Należy jedynie sprawdzić, czy na pewno kupujemy spożywczą ziemię okrzemkową. Najlepiej poszukać na forach informacji o sprawdzonych sprzedawcach.

Za 1 kg zapłacimy około 50 zł. Wystarcza on na około 3 miesiące. Jest to zatem bardzo niska cena bardzo zdrowego i korzystnego dla nas produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.